fullpage

سوالات متداول


حساب کاربري

1- آيا امکان ويرايش مشخصات کاربري من وجود دارد؟
پاسخ:  شما مي‏‌توانيد مشخصات کاربري خود را ويرايش کنيد. براي اين کار بايد با وارد کردن پست الکترونيکي و کلمه عبور، وارد حساب کاربري خود بشويد، سپس با کليک روي گزينه "مشخصات من" و سپس "ويرايش اطلاعات" مي توانيد اطلاعات خود را ويرايش کنيد

2- آيا مي‌‏توانم به اطلاعات خريدهاي قبلي خود دسترسي داشته باشم؟
پاسخ:  براي دسترسي به اطلاعات خريدهاي قبلي، بايد با حساب کاربري خود وارد شويد، سپس روي گزينه "سبد خريد" کليک کنيد و سپس وضعيت سبد خريد را روي "نمايش سفارشات تکميل شده" قرار دهيد تا سوابق خريد شما نشان داده ‏شود.


ثبت و پيگيري سفارش

1- آيا براي خريد از فرخنده، حتما بايد در سايت عضو باشم؟
پاسخ:  بله، با اين که بدون وارد شدن به سايت مي‏‌توانيد يک کالا را به سبد خريد اضافه کنيد، اما براي انجام مراحل بعدي خريد و ثبت سفارش بايد با حساب کاربري خود وارد سايت شده و يا در هنگام خريد، عضويت خود را تکميل کنيد.

3- آيا در تمام ساعات شبانه روز مي‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟
پاسخ:  شما در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته مي‌‏توانيد سفارش خود را ثبت کنيد.

4- از وضعيت سفارشي که ثبت کرده‏‌ام، چگونه مي‌‏توانم مطلع شوم؟
پاسخ:  در سبد خريد خود مي توانيد وضعيت سفارش را پيگيري کنيد

5- آيا مي‌‏توانم کالاهايي که موجود نيستند را سفارش بدهم؟
پاسخ:  خير، در حال حاضر تنها کالاهايي امکان سفارش گذاري دارند که در سايت فرخنده با وضعيت موجود و همراه با قيمت مشخص شده‌‏اند.

6- مي‌‏توانم سفارشم را ابطال کنم يا تغيير بدهم؟
پاسخ:  تا پيش از تاييد نهايي سفارش و کليک روي آيکون اتمام خريد شما مي‌توانيد سفارش را از سبد خريد خود حذف و يا اصلاح کنيد.
پس از تاييد نهايي سفارش و اتمام خريد و در مرحله پرداخت و ثبت سبد، شما قادر به حذف و تغيير سفارش نيستيد. از اين مرحله به بعد براي لغو يا تغيير آن، با واحد پيگيري سفارشات تماس بگيريد.

7- بعد از ثبت سفارش، براي اطمينان از پردازش آن بايد با ديجي‌کالا تماس بگيرم؟
پاسخ:  خير، پس از انجام مراحل خريد و ثبت سفارش، پردازش سفارش شما به صورت خودکار از طريق سرويس پيامک يا ايميل اطلاع‏ رساني خواهد شد و در صورتي که نياز باشد کارشناسان فروش ديجي‌کالا با شما تماس خواهند گرفت.

8- مي‏‌توانم سفارشم را تلفني ثبت کنم؟
پاسخ:  خير، به منظور تسريع فرايند پردازش و ارسال سفارش و نيز کاهش امکان بروز خطا در ثبت سفارش، مشتريان محترم ‏بايد سفارش خود را اينترنتي ثبت کنند.

9- در صورتي که خريد من براي شخص ديگري باشد، آيا فاکتور فروش به همراه بسته براي تحويل‌گيرنده فرستاده خواهد شد؟
پاسخ:  در مرحله اطلاعات ارسال سفارش، عبارت "آيا مايل هستيد به همراه اين سفارش فاکتور ارسال شود؟" نمايان خواهد شد که اگر ‏بخواهيد فاکتور همراه بسته ارسال نشود، بايد گزينه خير را انتخاب کنيد. توجه داشته باشيد که پيش فاکتور الکترونيکي خريد جهت اطلاع از طريق ايميل براي شما ارسال مي‌‏شود.


کالاهاي عرضه شده در فرخنده

1- آيا کالاهاي خريداري شده از فرخنده آماده استفاده هستند يا بايد روي آنها برنامه‌هاي کاربردي را خودم نصب کنم؟
پاسخ:  کالاهايي نظير گوشي‏ موبايل، هيچ نيازي به نصب نرم افزار براي فعال سازي و راه اندازي اوليه ندارند و فرخنده هيچ هزينه اضافه بر مبلغ گوشي از اين بابت دريافت نمي‌‏کند.
البته شما مي‏‌توانيد برنامه‌هاي کاربردي مورد نياز خود را به سادگي از طريق app Store ها دانلود و نصب کنيد و يا از طريق درگاه USB گوشي موبايل خود و به کمک رايانه اين کار را انجام دهيد.
کالاهايي مانند لپ تاپ‏ها که فاقد سيستم عامل هستند، بايستي توسط خريدار يا فرد کارشناس بر روي آنها سيستم عامل سازگار با آن دستگاه نصب شود و درايورهاي مورد نياز نيز در صورت لزوم بايستي از سايت شرکت سازنده دانلود و نصب شوند. همچنين چند سالي است که توليدکنندگان لپ تاپ به دليل تنوع سيستم‏‌هاي عامل، درايورهاي قطعات لپ تاپ را به همراه کالا عرضه نمي‏‌کنند و براي دريافت آنها بايد به سايت توليد کننده مراجعه کرد.

2- آيا کالاهايي که نياز به نصب و راه اندازي دارند توسط فرخنده در هنگام تحويل نصب و راه اندازي مي‌شوند؟
پاسخ:  باز کردن جعبه و نصب کالاهايي که بايد توسط نصاب شرکت مربوط راه اندازي شوند (مانند تلويزيون، ماشين لباسشويي و نظير آن) تنها بايد توسط نصاب مجاز انجام شود. براي اين منظور با شرکت مربوط يا نمايندگي مجاز آن تماس بگيريد. در غير  اين صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتي يا خدمات پس از فروش از بين خواهد رفت.

3- امکان ارتقا سخت افزاري، نرم افزاري و اعمال تغييرات سفارشي در کالاهايي که از فرخنده خريداري مي‌‏کنم وجود دارد؟
پاسخ:  با توجه به تنوع کالاها در فروشگاه اينترنتي فرخنده و جهت سرعت بخشيدن هرچه بيشتر به پردازش سفارش مشتريان، در حال حاضر اين خدمات در فرخنده ارائه نمي‌شود.

4- براي انتخاب و خريد کالا در سايت نياز به مشاوره دارم، راهي وجود دارد که در تصميم‏ گيري به من کمک کند؟
پاسخ:  کارشناسان بخش توليد محتواي فرخنده تمام تلاش خود را مي‏‌کنند تا اطلاعات مورد نياز براي خريد هر کالا در سايت موجود، کافي و روشن باشد.. همچنين فرخنده نقدها و نظرهاي کاربران را با ديدگاه بي‏طرفانه در سايت نمايش مي‏‌دهد که مطالعه آنها مي‏‌تواند در انتخاب کالا به شما کمک کند.

5- کالاهايي که موجود نيستند، چه زماني در سايت براي فروش عرضه خواهند شد؟
پاسخ:  گاهي به دلايل مختلف مانند عدم عرضه رسمي و گسترده محصول در ايران، وضعيت برخي از کالاها در وب سايت به "ناموجود" تغيير پيدا مي‏‌کند و اعلام زمان دقيق عرضه دوباره آنها ممکن نيست، با اين حال فرخنده تلاش مي‏‌کند تا اين کالاها مجدداً در کمترين زمان در وب سايت ارائه شوند.

6- آيا ممکن است کالايي را که سفارش مي‏‌دهم موجود نباشد؟
پاسخ:  کالاهاي داراي قيمت که در سايت فرخنده با وضعيت "موجود" مشخص شده، موجود و قابل سفارش گذاري هستند. بنابراين هنگام ثبت سفارش اين کالاها نيازي به استعلام موجودي نيست و سفارش در سريع‏‌ترين زمان ممکن پردازش و تحويل خواهد شد. البته گاهي براي برخي از کالاها در صورت ثبت سفارش‏‌ها با تعداد بالا و همزمان، ممکن است موجودي آن کالا به اتمام برسد. در اين موارد به سرعت اقدام به تکميل موجودي کالا مي‌شود ولي در صورت امکان پذير نبودن، عرضه آن کالاها در سايت به صورت موقت متوقف مي‌شود.
همچنين در طرح تشويقي فروش شگفت انگيز روزانه، تعدادي از محصولات با تخفيف‏‌هايي بسيار ويژه‌‏تر نسبت به فروش‏هاي ويژه عرضه مي‏‌شوند که تنها براي چند ساعت امکان سفارش‏ گذاري دارند. در مواردي که به دليل استقبال کاربران موجودي کالا زودتر از موعد مقرر به پايان برسد، وضعيت کالا به "ناموجود" تغيير مي‏‌کند و امکان سفارش گذاري وجود نخواهد داشت.

7- آيا تعداد خريد از يک کالا در فرخنده محدوديتي دارد؟
پاسخ:  به طور کلي محدوديتي براي سفارش تعدادي يک کالا در فرخنده وجود ندارد، با وجود اين با توجه به اينکه موجودي قابل فروش براي هر کالا در هر زمان متفاوت است، برخي اوقات محدوديت‏‌هايي در تعداد قابل سفارش از يک کالا اعمال مي‏‌شود.

8- پيش از خريد کالا، چگونه مي‏‌توانم از اين که کالا ساخت کجاست، مطلع بشوم؟
پاسخ:  لازم به ذکرست که کشور سازنده روي کيفيت کالا تاثيري ندارد و برند معتبر است که کيفيت کالا را تعيين مي‏‌کند و تنها به دليل خط توليد ارزان‏‌تر است که بسياري از کالاها در چين توليد مي‌شوند.


مطالب مرتبط با این مقاله